Mordre School

Mordre School

AcasaFAQCautareInregistrareMembriGrupuriConectare

Distribuiți | 

Lectia 1

In jos 
AutorMesaj
Cristina
Director
Director

Numarul mesajelor : 350
Casa : Selshire
Data de inscriere : 10/11/2007

MesajSubiect: Lectia 1   Mar Noi 13, 2007 9:38 am

Buna ziua!Astazi vom invata pasii pe care trebuie sa ii avem neaparat la fabricarea unei Potiuni.Nu putem incepe deja din prima lectie sa fabricam o potiune,fara a sti acesti pasi de baza.Va rog,notati:

Pentru creeare unei potoini,avem nevoie de:

1 Ceaunul in care vom amesteca toate ingredientele potiunii
2.Trebuie sa stabilim temperatura la care vom fierbe potiunea.Temperatura trebuie sa fie exacta,daca nu,potiunea poaste iesi o mare invalmaseala.
3.Trebuie sa ne asiguram ca avem pe masa de langa noi toate ingredientele necesare pentru a nu trebuie sa ne deplasam la dulapul cu ingrediente in timpul fierberii potiunii,exista friscul ca intervalul de timp in care trebuia adaugat acel ingredient sa se scurga.
4.In caz ca nu aveti un igredient,sa nu va ganditi ca potiunea va iesi la fel fara un ingredient!Poate fi fatala daca ii lipseste un ingredient.
5.Va rog nu neglijati ordinea in care trebuiesc adaugate ingredientele!Este foarte important!
6.Aveti mare grija la rotatiile care trebuie sa faceti in ceaun!Fiecare miscare a lichidului ce nu trrbuia executata poate schimba potinunea.
7.In caz ca potiunea se poate realiza doar intr-un anumit interval de timp,aveti mare grija la acel interval si nu neglijati perioada!

Si asa,astazi am aflat cum se creeaza o potiune!

TEMA:Descrieti efectul unei potiuni care ii lipseste unul sau mai multe din ingrediente.Aveti grija la lectia de introducere petnru a creea aceasta tema!Este acolo descris ceva ce trebuie respectat de toate potiunile!

Boboc
Boboc

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 22
Data de inscriere : 19/10/2008

MesajSubiect: Re: Lectia 1   Sam Oct 25, 2008 8:30 am

ingredientele sunt stiu doar 2:par de unicorn si praf de stele
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Lectia 1
Sus 
Pagina 1 din 1